Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
İletişim +90 232 463 3215
 

TEKLİF DESTEK PROGRAMI DUYURULAR


AB Telif Desteği Devam Ediyorİşsiz ve serbest çalışan gazetecilerin gazetecilik çalışmalarını maddi destekle sürdürmelerini teşvik etmeyi ve medya çoğulculuğuna katkıda bulunmayı amaçlayan  AB Projesi ‘Özgür Gazeteci, Güçlü Medya’ Telif Destek Programı çerçevesinde gazetecilerin belirlenen konularda hazırladıkları haber, araştırma, röportaj ve benzeri çalışmalar İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin yayın organı 9 Eylül Gazetesi’nde ve/veya internet sitesinde yayınlanmaktadır.

Destek konuları: Gazetecilerin dijital dönüşüme ayak uydurabilmeleri için gerekli becerilere odaklanan, gazetecilik pratikleri, yeni medya, dijital yayıncılık temalı ve insan hakları, gazeteci hakları, özgür basın ve medya, çevre, kadın, gençlik, dezavantajlı gruplar ve benzer temalı yazılı, görsel işitsel ve video içerikler.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Eylül 2019 – Eylül 2022 tarihleri arasında 44 ay süren projenin ilk bölümünde toplam 460 esere telif vermiştir. 3 yıl sürecek olan ikinci proje döneminde de işsiz ve serbest çalışan gazetecilere telif desteği devam edecektir. Eserler, başvuru formu https://www.igc.org.tr/content/telif-destek-programi-duyurular linkinden indirilip doldurularak, igcabtelif@gmail.com adresine gönderebilir. Başvurular İGC Bünyesinde oluşturulan Yayın Kurulu tarafından değerlendirilecektir. Başvuru kriterlerine uygun bulunan eserler, İzmir Gazeteciler Cemiyeti yayın organı 9 Eylül Gazetesi ve internet sitesinde yayınlanmaktadır.